Cayma Hakkı

Kullanımdan cayma hakkı.

CAYMA HAKKI BİLGİLENDİRMESİ

Bu bilgilendirme 7/11/2013 tarihli ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 48 inci ve 84 üncü maddelerine dayanılarak hazırlanan 27 Kasım 2014  PERŞEMBE tarih ve 29188 sayılı resmi gazetede yayımlanan MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ gereğince hazırlanmıştır.

Ön bilgilendirme :

a) Sözleşme konusu mal veya hizmetin temel nitelikleri : Yes Bilişim Tek. Ltd.Şti tarafından hizmetinize sunulan www.pfmcloud.com sitesinde hizmet veren PFM-Cloud hizmeti, temel olarak şu işlemleri yapar; İnternet sitesi altında, üreticisi tarafından üzerinden veri toplanmasına izin verilen yazıcı, fotokopi makinası veya mfp cihazların toner, sayaç, sarf malzeme vb bilgilerini bir program vasıtası (agent) ile toplar ve kullanıcılara sunar. Fotokopi, yazıcı, mfp gibi makinalara ulaşabilen (ağa bağlı) bir bilgisayara kurulan ve uzantısı exe olan bu program(agent), ancak verilerin toplanmasına müsaade eden yazıcı ve fotokopi makinalarının verilerini toplayabilmektedir. SNMP sorgulaması ile topladığı bu verileri www.pfcloud.com web sitesinde size özel hesabınızın altında sizlere mantıklı raporlar şeklinde sunmaktadır.

b) Satıcı veya sağlayıcının adı veya unvanı, MERSİS numarası:

Unvan: Yes Bilişim Teknolojileri Yazılım Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti

Adresimiz :  Rami Kışla Cad. Yöntem Vaytaş İş Merkezi No:58-60 Kat : 3 Ofis: 51 Topçular / Eyüp / İstanbul

Telefonlarımız : 0212 347 47 16 – 0212 274 11 99 Fax : 0212 274 94 93

Mail Adresimiz : info@yesbilisim.com

Acil Ulaşım No : 0541 370 96 22 (Cengiz Kurban Şirket Müdürü)

Mersis Numaramız : 0-9500-4668-0500014 Ticaret Sicil Numaramız : 770993

c) Pfmcloud hizmetinde tüm bedel internet sitemizde ödenmeden önce açıkça hesaplanmakta ve sizlere sunulmaktadır. Fiyatlarımıza KDV dahil olup, fiyatlar makine sayısı  x  makine başı bedel + kdv olmak üzere alınmakta ve size toplam bedel sunulmaktadır. Ayrıca fiyatların döviz cinsinden belirlenmesi halinde tahsilat günündeki TCMB döviz satış kuru uygulanır.

d) Sözleşmenin kurulması aşamasında uzaktan iletişim aracının kullanım bedelinin olağan ücret tarifesi üzerinden hesaplanamadığı durumlarda, tüketicilere yüklenen ilave maliyet bulunmamaktadır.

e) Ödeme, teslimat, ifaya ilişkin bilgiler ile varsa bunlara ilişkin taahhütler ve satıcı veya sağlayıcının şikayetlere ilişkin çözüm yöntemleri şunlardır: Ödemenin gerçekleşmesini müteakip 3 iş günü içerisinde hesabınız aktif hale getirilip agent ve pfmcloud sistemi hizmetinize sunulmaktadır. Kredi kartınızdan haksız bir bedel alındığına ilişkin her şikayetiniz en çok 3 iş günü içerisinde sonlandırılıp ödemeniz tarafınıza iade edilir ve hesabınızla ilişkili inceleme başlatılır. Her türlü şikayetinizi gerek şirket hatlarımıza gerek acil hattımıza anında iletebilirsiniz. Ayrıca info@yesbilisim.com mail adresimiz 3 değişik görevli tarafından sürekli kontrol edilmekte ve şikayetlere ilişkin çözümler geliştirilmektedir.   

f) 15 inci madde uyarınca cayma hakkının kullanılamadığı durumlarda, tüketicinin cayma hakkından faydalanamayacağına ya da hangi koşullarda cayma hakkını kaybedeceğine ilişkin bilgi: Pfmcloud hizmeti özünde her müşteriye ayrı ayrı özelleştirme yapılarak kullanılan bir yazılımdır. Agent hizmeti her müşterinin makinelerine özel olarak Mib çalışması yapılarak kullanılmakta ve özelleştirilmektedir(15-1/b)

 Ayrıca hizmetin başlaması anında sizin için özel bir database oluşturulmakta ve cloud alanı satın alınmakta bütün hizmet (raporlama vb) anında elektronik olarak teslim edilmektedir(15-1/ğ).

İlgili yönetmeliğin 15. Maddesinin 1/-b-ğ bendleri gereğince pfmcloud ürününden Cayma Hakkı Bulunmamaktadır.

g) Dijital içeriklerin işlevselliğini etkileyebilecek teknik koruma önlemleri

1- Pfmcloud hesabınızın şifresini asla kimse ile paylaşmayınız.

2- Pfmcloud hesabınızı kullandığınız bilgisayarınızda bulunan tarayıcınızdan şifrenizi hatırlamanızı sağlayan özellikleri kapatınız.

3- Pfm Agent’ın pfmcloud sistemine sağlıklı veri gönderebilmesi için açık olması gereken portlarınızın (443 ssl-80) açık olduğuna emin olunuz.

4- Pfm Agent servisinin herhangi bir dış yazılım müdahalesi ile (antivirüs vb) durdurulmamış olduğuna emin olunuz.

5- Pfm Agent’ın makinelerinize ulaşabilmesi için makinelerinizin ağa bağlı, çalışır durumda olduğundan ve bilgisayarınız ile Pfm Agentta belirttiğiniz ip yapısı ile uyumlu bir blokta yer aldığından emin olunuz.

6- Pfm agent servisinin durması veya çalışmaması durumunda gerekli logları yes Bilişim Ltd.Şti’ne iletiniz.

h) Satıcı veya sağlayıcının bildiği ya da makul olarak bilmesinin beklendiği, dijital içeriğin hangi donanım ya da yazılımla birlikte çalışabileceğine ilişkin bilgi:

Pfmcloud exe uzantılı bir yazılım olup snmp protokolü üzerinden yazıcı ve fotokopi makinalarınızı tarayarak, elde ettiği verileri mib sistemi ile yorumlar ve bunu pfmcloud sitesinde sizlere mantıklı raporlar olarak sunar.

Agent’ın çalışma sağlığına etki eden her türlü engelleyici ve kısıtlayıcı yazılım agentı durdurabilmektedir. Örneğin her günün sonunda veya çeşitli periyotlarla server, bilgisayar gibi cihazlara eklenen tüm yazılımları temizleyen sistemler (deepfreeze vb) gibi sistemler ile çeşitli firewall ve port ayarları, antivirüs sistemlerinin bazı özellkleri Agent çalışmasını durdurabilir.

j) Tüketici olarak tarafımızla herhangi bir uyuşmazlık konusundaki başvurularınızı Tüketici Mahkemesine veya Tüketici Hakem Heyetine yapabilirsiniz.

(1) Burada belirtilen bilgiler, sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır ve taraflar aksini açıkça kararlaştırmadıkça bu bilgiler değiştirilemez.

(2) Toplam fiyatın içinde, belirli süreli sözleşmemizin, her faturalama dönemi bazında toplam masrafları içerdiğini teyit etmekteyiz.

(3) Bu Ön bilgilendirme sözleşme yapmadan ekrandan onaylamadığınız takdirde sözleşmeye devam edilmeyecek şekilde tarafınıza sunulmaktadır. Ayrıca Ödeme aşamasında tekrar yine onaylamadığınız surette tarafınıza işlem yapma izni vermeyecek şekilde tekrar sunulmaktadır.